Prof.Dr.Paşa Göktaş
Biyografi
Anasayfa Güncel Laboratuvar
Yazıları
Sağlık Sistemi
Yazıları
Sosyal Konular
Hakkında
Fenerbahçe
Hakkında
Güncel Ortamdan
Seçtiklerimiz
Bilimsel
Yazılar
Kongre
Bildirimleri
İletişim

Sağlık Sistemimizle İlgili Yazılar

Prof. Dr. Paşa GÖKTAŞ
Özgeçmiş
1952 yılında Kayseri’nin Develi İlçesi Şıhlı Köyünde doğmuştur.7 kardeşin en büyüğüdür. Annesi Avşar, babası Toros Türkmenlerindendir.
İlk ve Ortaokulu Develi’ de bitirmiştir. Liseyi parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde okumuştur.
Lise sonrası, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime başlamıştır. 1977 yılında Tıp Fakültesini bitirmiştir. Okuldan sonra askerliğe başvurmuş, askerliğini Van’ da yapmıştır.
Askerlik sonrası kısa süre Ankara Devlet Tiyatroları İşyeri Hekimliği yapmış, daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisasına başlamıştır.
Uzmanlık eğitiminin tamamlanmasına 18 ay kala, 12 Eylül sonrası Türkiye’de ve Ankara Üniversitesi’nde oluşan kaos ve olumsuzluk ortamı nedeniyle, asistanlığını yarıda bırakarak ayrılmıştır.
Daha sonra, Sağlık Bakanlığı’na başvurarak, Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi Hükümet Tabipliğine atanmıştır.
Yaklaşık 1 yıl kadar hükümet tabipliği yapmıştır. Tekrardan sınavlara girerek, Sağlık Bakanlığı tıpta uzmanlık sınavını kazanmış ve İstanbul Haydarpaşa Nümune Hastanesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünde tekrardan ihtisasa başlamıştır.
Uzmanlık eğitimini bitirdikten sonra, zorunlu hizmet nedeniyle Erzincan SSK Hastanesi’ne tayin olmuştur.
Erzincan depremine kadar Erzincan’da görev yapmış, yıkılan Erzincan SSK Hastanesi lojmanlarının enkazından çıkmıştır. 1992 yılında, Sağlık Bakanlığı Haydarpaşa Nümune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Şefliği sınavını kazanarak, klinik şefliğine atanmıştır.
Aynı yıl doçentlik sınavını kazanarak doçent olmuştur. 2011 yılına kadar, 19 yıl klinik şefliği yapmış ve 2011 yılında emekliye ayrılmıştır. 2013 yılında, Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Laboratuvar Teknolojisi bölümüne profesör olarak atanmıştır. Halen bu görevi sürdürmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Songül Göktaş ile, öğrencilik döneminden itibaren birliktedir. İki oğlundan büyüğü de doktor olup, kendisi gibi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanıdır. Küçüğü biyoloji mezunu olup, iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktadır. Meslek yaşamı boyunca laboratuvar çalışmasına ağırlık vermiş ve örnek laboratuvarlar oluşturmaya çalışmıştır.
1993 yılından itibaren Gelişim Tıp Laboratuvarları’nın kurucusu ve yöneticisidir. 2000 yılında ISO 9000 Kalite Sistem Belgesi’ni almıştır. Gelişim Tıp Laboratuvarları, İstanbul’da TÜRKAK’dan laboratuvar akreditasyon belgesi verilen ilk bağımsız tıp laboratuvarıdır. Halen, Tıp Laboratuvarları Derneği’nin kurucusu ve yöneticisidir.
Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği ( KLİMİK)’ nin 4 yıl yönetiminde bulunmuştur.
Fenerbahçe Kulübü Kongre üyesidir. 1995 yılından 2002 yılına kadar 7 yıl Fenerbahçeliler Derneği’nin başkanlığını yapmıştır.
Özgür ve bağımsız düşüncelere sahiptir. Ülkemizde, objektif ve tarafsız kalmaya çaba gösteren sayılı insanlardan birisidir.
Hiçbir ideoloji ve düşüncenin takipçisi değildir. Bilimin, çalışmanın ve kendi doğrularının izleyicisidir.
Ülkesine ve köklerine tutkuyla bağlıdır. Ülkesi, tarihi ve kökleriyle gurur duymaktadır.


Güncel Ortamdan Seçtiklerimiz