Prof.Dr.Paşa Göktaş
Biyografi
Anasayfa Güncel Laboratuvar
Yazıları
Sağlık Sistemi
Yazıları
Sosyal Konular
Hakkında
Fenerbahçe
Hakkında
Güncel Ortamdan
Seçtiklerimiz
Bilimsel
Yazılar
Kongre
Bildirimleri
İletişim

Sağlık Sistemimizle İlgili Yazılar

Aykut Kocaman Tartışmaları ve Fenerbahçe'ye Saldırılar
Yayınlanma Tarihi:
AYKUT KOCAMAN TARTIŞMALARI
VE
FENERBAHÇE'YE SALDIRILAR

       Aykut Kocaman'ın bir taraftar grubunun protestosu sonucunda istifa etmesinin ardından, TV'lerde malum sicilli Fenerbahçe yıpratıcıları, tam mesai görevlerini sürdürmekteler. Bu durum, onlara arayıp da bulamayacakları yeni bir malzeme sundu.
       Önemli olan, tarafsız ve sağduyulu, insaf sahibi vatandaşlarla, Fenerbahçelilerin amaçları belli koronun değirmenine su taşımamalarıdır.
       İnsaf boyutunu aşan tartışmalarda gözümüze çarpan durumlar şöyledir :

          1.Aykut Kocaman'ın Başarıları Maskelenmek İsteniyor
       Aykut Kocaman kesinlikle başarılıdır. Bu durum, özellikle maskelenmek ve gözden kaçırılmak istenmektedir.
          Başarı kriterleri :
       -2.5 yıl boyunca, ligde tüm rakiplerine 35 puandan fazla fark atmış durumdadır. Açık ara üstündür ve en başarılı teknik direktördür.
       -Şu anda Fenerbahçe Avrupa'da, kupada ve ligde olmak üzere üç kulvarda da devam eden tek Türk takımıdır.
       -Kupada en büyük favoridir. Ligde de fark azdır ve kolaylıkla ligi domine edebilecek durumdadır. UEFA'da da ileriye gidecek durumdadır.
       -Döneminde bir şampiyonluk, bir kupa şampiyonluğu, 3 Temmuz Darbesi'ne rağmen geçen yıl yarım puan farkla ikincilik vardır. Bu yıl da şampiyonluğu yakalayabilecek güce sahiptir.
       Tüm bunlar gözden kaçırılmak istenmektedir.

          2.Kocaman'ın Gitmesini İsteyenler GS'liler ve Diğerleridir
       Kocaman'ın istifasından bayram yapanlar ve dönmemesini isteyenlere bakın. Bunlar kronik ve sicilli Fenerbahçe yıpratıcılarıdır. Çoğunlukla karşıt takım taraftarları ya da mesleği Fenerbahçe'ye saldırı haline gelmiş sözde spor yazarlarıdır. Bazı saf ve değerlendirme fakiri az sayıdaki Fenerbahçeliler de onların etkisinde kalmaktadırlar.
       Neden amacı belli bu güruh Kocamın'ın geri dönmesin istemiyorlar? Çünkü istedikleri tek şey, Fenerbahçe'de kaos ve kargaşa olması, Fenerbahçe'nin başsız kalmasıdır. Fenerbahçe'nin lehine en küçük bir düşünceleri yoktur.

           3.Sorulmayan Sorular

         Aynı sözde spor yazarları, şu soruları sormuyorlar :
        -Aynı Karabük, daha 2 hafta önce Galatasaray'ı da 3-1 yenmedi mi? Bunu niye dile getirmiyorsunuz? Bunda neden kıyamet koparmadınız? Fenerbahçe yenilince mi kıyamet kopuyor?  
       
Öyledir, çünkü niyetleri başka.
       -Galatasaray ve Beşiktaş kupada alt küme takımlarına elenmediler mi? Bunu niye dile getirmiyorsunuz? Çünkü niyet başka.
      -Trabzon ve diğerleri, UEFA'da sıradan takımlara elendiler. Fenerbahçe, bunların hepsini teker teker dize getiriyor. Bunları niye dile getirmiyorsunuz? Çünkü niyet başka. -Fenerbahçe'nin puanı, ligde düşükmüş. Kimin fazla ki? -Fenerbahçe iyi futbol oynamıyormuş. Peki kim daha iyi futbol oynuyor ki?
       -Avrupa'da, üç kupada da başarılı olarak yoluna devam eden şu anda kaç takım var acaba? Bunu sürdürebilmek mümkün mü?

          4.Taraftar Kulübü Yönetemez
       Hiçbir taraftar grubu, Fenerbahçe Kulübünü'nü yönetemez. Kulüp, tribünden yönetilemez. Hele, son örnekte olduğu gibi, en küçük başarısızlıkta bahane arayarak, aleyhte protesto başlatan, onun bunun tetikçiliğini yapan, artık Fenerbahçe taraftarı vasfını kaybetmiş grubun yaptığı gibi, art niyetli protestolarla hiç yönetilemez.
       Fenerbahçe Kulübü'nü yönetmenin kuralları vardır. Gider yönetimine talip olur, seçimi kazanırsın ve kulübü yönetmeye başlarsın. Bunun dışındaki yollar, kulübü yıpratmaktan başka bir işe yaramaz.

          5.Alex Olayı Bitmiştir, Kaşımanın Anlamı Yoktur
Alex'i en çok seven ve destekleyen kişilerden birisi olarak söylüyorum. Artık Alex olayı bitmiştir. Yeni Alex'ler bulmamız gerek. Alex olayını gündeme getirmek artık yarardan çok zarar verir. Alex'i saygıyla ve sevgiyle hatırlayalım ve önümüze bakalım.

          6.Aykut Kocaman Bir Projedir, Unutmayalım Başkan Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman'ı uzun vadeli bir poje olarak göreve getirdi. Aynen Alex Ferguson gibi. Aykut Kocaman da buna uygun ve layık birisidir. Ancak yeterli sabır gösterilmiyor. Kaldıkça başarılı olacak ve Fenerbahçe güçlenecektir.  
      
Zaten Fenerbahçe karşıtı grubun korkusu da bundan dolayıdır ve bu nedenle Aykut Kocaman'ı yıpratmaya çalışmaktadırlar.
       Fenerbahçeli'ler, sonuna kadar bu projeyi desteklemelidirler.

          7.Aykut Kocaman da Sağlam Durmalıdır

       Sayın Aykut Kocaman, 3 Temmuz Darbesi sonrası Fenerbahçe Kulübü'nü sırtlamış birisidir. Çok büyük sorumluluk almış ve çok iyi sınav vermiştir.
       Ancak, fazla alıngan görünüyor. Kaya gibi sağlam durmalıdır. Hiç ciddiye alınmayacak kötü niyetli kişilerin ve grupların yıpratma amaçlı saldırılarına önem vermemeli ve yoluna devam etmelidir. Fenerbahçelilik bunu gerektirir.

          8. 3Temmuz Süreci Devam Ediyor
       3 Temmuz Darbesi'nin etkileri sürmektedir. Hakem kararlarına bakın. Caner'e gösterilen haksız kart ve ceza, Mereles'e yazılan rapor ve ceza bunlara en güzel örneklerdir. Fenerbahçe, cezalandırılmaya devam edilmek isteniyor. Birileri, Fenerbahçe'yi hala durdurmaya çalışıyorlar. Bunu görmemek imkansızdır.
       Bu nedenle, Fenerbahçelilerin birliğini korumaları ve yönetimle birlikte hareket etmeleri son derecede önemlidir.

         9.Aykut Kocaman Olmazsa Olmaz mı ?

       Tabii ki de olur. Fenerbahçe, kimseye muhtaç değildir. Gücü kendisindedir. Aykut Kocaman olmasa da olur. Ama, emeklere yazık olur, zaman kaybı olur. Aykut Kocaman ile daha iyi olur. Hedefimiz, bir adım ileri, iki adım geri olmamalıdır. Hep ileri olmalıdır. Aykut Kocaman da bu amaca uygundur. Bu nedenle devam etmelidir.
Makale Yazım Tarihi:25.12.2013
Prof. Dr. Paşa Göktaş


Güncel Ortamdan Seçtiklerimiz